JABADABADO - Drevené hračky so švédskym nádychom

Kategórie
 
 
 
 
 
Trhak dna
18.05.2020 Do konca zostáva
93 hodín
03 minúty
32 sekúnd
 
 
JABADABADO - Drevené hračky so švédskym nádychom

Poštovné len • 2,99 € •

od 40 € poštovné ZDARMA

doprava kuriérom

JABADABADO - Drevené hračky so švédskym nádychom
 
 
Reklamné okno
 
 
 
 

JABADABADO - Drevené hračky so švédskym nádychom

S Oliho príchodom na svet v našej rodine nastal klasický aj masívny nákup všemožných vecí. Oblečenie, postieľka, kresielko, kolotoč, šatka, nosič, vanička, stolička, vankúšik, perinka... A v neposlednom rade sa do našej rodiny hrnuli tony hračiek. Ale akože fakt kvantum. Niektoré zmysluplné, niektorých zmysel som nepochopila ani po dvoch deci vína. Čo ma ale najviac vedelo vytočiť a rozčúliť, že ¾ z nich sú vyrobené z plastu. Priznám sa, nie som žiadna bio-eko matka, ktorá urputne robí všetko pre spásu našej planéty, ale plasty naozaj nemusím a snažím sa im vyhýbať všemožným spôsobom. Aspoň niečo pre životné prostredie by mal každý z nás robiť, veď je to miesto, kde žijeme aj s našimi deťmi.

Takže si viete predstaviť, aký tik som mala v oku, keď zase niekto kúpil ďalšiu, z môjho pohľadu úplne nezmyselnú hračku. A navyše plastovú.

Brrrr...Oliho zabavila všeho všudy 5 minút a už bola hodená v boxe s ostatnými hračkami.

A tak som povedala, že dosť!

Nekupujte zakaždým hocičo, ale snažte sa pri výbere (aspoň) hračiek trolilinku porozmýšľať. Je to nutné kúpiť? Bude ho to zaujímať? Prospeje to jeho vývoju? Má to aj nejaký iný ako zábavný charakter? Musí to byť plastové? Týmito otázkami som atakovala rodinu a známych dovtedy, kým si ich nezačali pri kúpe hračiek klásť sami. A verte, ono to naozaj zabralo!

Naozaj som si veľmi priala, aby aj hračky, ktoré sa Olimu dostanú do rúk, mali trochu edukatívny charakter (neboli to „len“ hračky) a popri hre by sa naučil aj niečo nové. Moja veľmi dobrá kamoška je na tej istej vlne v týchto veciach ako ja a práve od nej sme sa dozvedeli o Jabadabado značke.
Táto švédska rodinná firma vyrába detské drevené hračky, nábytok a dekorácie. Známa je hlavne hravým uchopením švédskeho dizajnu, zábavnými a originálnymi farebnými kombináciami a vzormi. Ich výrobky dbajú na kvalitu, ale i rozvoj detskej šikovnosti. Aj preto zostávajú zábavnými a roztomilými doplnkami magického sveta našich najmenších ratolestí.

Hračky Jabadabado potešia detskú dušičku aj maminkine oko

A to je vlastne aj vysvetlenie nadpisu, prečo potešia aj mamičkine oko. Lebo tie hračky sú nielenže mega, ale aj mega krásne. Naozaj! Keď bude Oli väčší, nechám mu ich v izbe ako dekoráciu. Alebo si ich capnem ako dekoráciu do spálne ja =D

Krásny SAFARI VLÁČIK, ktorý máme doma, ten mi je až ľúto mu dať na hranie. Farby, prevedenie, dizajn. No toto dieťa veku 1+ naozaj neocení :D Ale mamičky, vy určite! Sú drevené, takže žiaden plast (planéta Zem spieva oslavné ódy na Jabadabado), žiadne zlikvidovanie hračky po týždni. Rozvíjajú jemnú motoriku dieťaťa, estetické cítenie, rozlišovanie farieb, vzorov a v neposlednom rade aj štruktúr. A sú naozaj krásne! Jááááj, to som už vlastne písala :D

Okrem vláčika sme domov zakúpili aj PUZZLE KOCKY s číslami od 1 do 10. Nemám doma až takého génia, že vo svojich 15 mesiacoch vie počítať, ale aspoň ich teraz ukladá na seba ako pyramídu a to ho nesmierne baví. Ďalšie plus – kocky si nájdu využitie aj v neskoršom veku, keď sa už počítať budeme učiť. Na druhej strane kociek  sú obrázky zmrzliny. Oli mi ukazuje na ne prštekom a vraví:“ MAMA HAM HAM DAJ DAJ!“ :D

 

Oliho top hračka je...

ZATĹKACIA HRA. No tak s týmto trhol Oliver hrací rekord! Hral sa s tým vyše hodiny a pol! Chodila som každých 10 minút do izby, či to dieťa žije alebo vystrája nejakú nezbedu, keď je tak ticho. A on si tam sedel a hral sa s tými valčekmi, ktoré zatĺkal, otáčal a pretáčal :D Tlieskam Jabadabado, naozaj! Moje dieťa je teda riadny oriešok a získať si jeho pozornosť a ešte na tak dlho! Takisto super je to, že ráno si tie hračky pýta, že sa s nimi chce hrať. To ma naozaj hreje pri srdci, že to nie je len chvíľková záležitosť.

JABADABADO ponúka široký sortiment

A tak mojím novým koníčkom je po večeroch surfovať na eshope www.4mama.sk/jabadabado a plánovať, ktorú hračku nakážem kúpiť jednotlivému rodinnému členovi :D Majú ich celkom dosť, určite si vyberiete. Keby vám hračky nestačili, majú aj detský nábytok! Krááááááááááásny! Ak máte úchylku na bytový dizajn ako ja, šmaknete si určite!

Cenovo sú samozrejme drahšie ako tie plastové, ale asi je každému z nás jasné, že to má svoj dôvod. Materiál, udržateľnosť, využite, kvalita, prepracovanie. Radšej plaťme za kvalitu ako kvantitu =) Ak som vás navnadila, nezabudnite mi napísať, či ste si niečo vybrali a prípadne aj reakciu Vášho drobca. Ja vám Oliverka nahrám na Instagram do storyčka ako zanietene sa s hračkami JABADABADO hrá. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia