Pár tipov ako si vybrať najlepšiu autosedačku

Kategórie
 
 
 
 
 
Trhak dna
13.09.2019 Do konca zostáva
56 hodín
16 minút
10 sekúnd
 
 
Pár tipov ako si vybrať najlepšiu autosedačku

Poštovné • 3,69€ •

už od 39€ poštovné ZDARMA

doprava kuriérom

Pár tipov ako si vybrať najlepšiu autosedačku
 
 
 
 
 
 

Pár tipov ako si vybrať najlepšiu autosedačku

Každá jedna chceme pre naše dieťa len to najlepšie. Je to prirodzené, keďže svoje poklady milujeme nadovšetko na tomto svete a keby sme mohli, zniesli by sme im aj modré z neba.


Určite nie som jediná, ktorá naozaj starostlivo a vytrvalo vyberá, preberá, skúma, číta recenzie, až sa napokon odhodlá ku kúpe. Tak to bolo u nás s kočiarom, ergonomickým nosičom, kozmetikou pre bábätká, fľaškami, cumľami, no proste so všetkým :)  Nebolo tomu inak ani pri výbere autosedačky. Ako tak premýšľam, pred touto kúpu som „lustrovala“ internet asi najviac. Panebože, je ich toľko, takých druhov, hentakých typov, tá má to, tá ma zase ono.

Ktorú si však vybrať? Stanovila som si teda kritériá. Musí byť v prvom rade najbezpečnejšia na svete, v druhom rade sa môj syn v nej musí cítiť pohodlne. Bolo by fajn, ak by bola aj polohovateľná a naozaj super by bolo aj to, keby nezruinovala môj finančný rozpočet matky na materskej. Po definovaní svojich (našich) potrieb som si uvarila veľký hrnček kávy a začala hľadať. A neuveríte, ani to netrvalo dlho!Po prečítaní niekoľkých recenzií, prezretí ponuky na eshope www.4mama.sk/autosedacky a utvrdení sa o tom, že to musí byť naozaj tá najsuper autosedačka na trhu, som sa rozhodla pre značku BESAFE. Táto nórska značka je na trhu už viac ako 50 rokov a autosedačky tejto značky sú najbezpečnejšie na svete! 

Autosedačky BESAFE vyrábajú vo všetkých hmotnostných skupinách, každá maminka si teda určite vyberie, pretože ponuka je naozaj bohatá. BESAFE autosedačky pasujú do väčšiny modelov áut. Nemusíte sa báť, že Vaše auto nemá isofix. Dajú sa uchytiť aj pomocou trojbodového pásu. Rôzne inovácie umožňujú maminkám ovládať hlavové opierky či vnútorné bezpečnostné pásy.
 

Oliverko si jazdu v aute vždy užíva a pozoruje všetko navôkol
 
Ja mám autosedačku BESAFE polohovateľnú, dá sa teda nastaviť do sedu, polosedu alebo skoro ľahu. Toto je naozaj vynikajúca vec, pretože keď Oliver nespí, pokojne sedí a nie je nervózny z toho, že musí byť v polosede alebo ľahu a nevidí von oknom. Verte mi, on vie naozaj, ale že naozaj nahlas dávať najavo, keď je nespokojný a to, myslím si, že to je to posledné, čo chcete pri jazde autom počúvať – krik vášho nervózneho a nespokojného dieťaťa :) Naopak, keď zaspí, potichučky autosedačku napolohujem pomocou páčky do polohy ľahu. Aké úžasné!

Autosedačky BESAFE sú síce trošku drahšie oproti iným, ale cena odpovedá kvalite! A naozaj, ruku na srdce, bezpečnosť dieťaťa je jednoznačne na piedestáli všetkých našich hodnôt, takže určite sa oplatí investovať!
 
Oli nemá problém zaspať =)

Ak ešte stále váhate nad kúpou autosedačky, viac nám povie renomovaný odborník na značku BESAFE, pán Juraj Pajonk, ktorého som sa opýtala na pár otázok a verím, že vám pomôžu pri výbere akejkoľvek autosedačky.
 
 • Prosím, priblížte zákazníkom značku Besafe. Odkiaľ pochádza? Čím vyniká a odlišuje sa od ostatných? Táto značka uviedla na trh svoju prvú autosedačku v roku 1963. Ich výrobou sa začala zaoberať už začiatkom 20. storočia, v tej dobe sa používali ako dopravné prostriedky kone, takže ich prvým výrobkom bolo sedlo. Firma pochádza z Nórska. Besafe vyniká predovšetkým svojou bezpečnosťou, ktorú kladieme na prvé miesto v neposlednom rade svojím dôkladným prepracovaním, ktoré umožňuje malým cestovaťeľom pohodlné cestovanie.
 
 • Podľa akých kritérií by sa mali rodičia riadiť pri výbere autosedačky? Pri výbere autosedačky je veľmi dôležité správne vybrať kategóriu pre danú výšku a hmotnosť dieťaťa, uchytiť autosedačku v aute a samotné dieťa v autosedačke. Netreba zabúdať na zákon, ktorý určuje voziť dieťa do 15. mesiacov v protismere jazdy a čím dlhšie, tým lepšie a bezpečnejšie.
 
 • ISOFIX a trojbodový systém zapínania pásu. Niektoré mamičky týmto pojmom nerozumejú. Môžete nám ich vysvetliť a porovnať rozdiely medzi nimi? Isofix je uchytenie autosedačky kovovými kotvami na predpripravené kotvy v aute. Trojbodový systém zapínania pásu znamená uchytiť autosedačku autopásom, ktorým sa pútajú aj dospelé osoby. Isofixové uchytenie je pevnejšie, bezpečnejšie a spĺňa i-size normu.
 
 • Ako zistím, či má moje auto ISOFIX? Kotvy v aute bývajú označené našitými štítkami. V prípade neistoty sa viete obrátiť na autorizovanú predajňu.
 
 • Akými testami prechádzajú samotné autosedačky značky BESAFE, keďže
  patria k najbezpečnejším na trhu?
  Všetky akutosedačky prechádzajú prísnymi testami, ktoré robia rôzne firmy. Sedačky v protismere sa naviac testujú plus testom, ktorý je ešte prísnejší. BESAFE autosedačky prešli napr. testami ADAC či DTEST. Môžem s istotou povedať, že autosedačky BESAFE sú najbezpečnejšími sedačkami v proti smere jazdy, keďže škandinávske krajiny preferujú tento typ vozenia detí aj dlhšie ako je len 15 mesiacov a preto sa snažia o čo najvyššiu kvalitu v tejto kategórii. 
 
 • Aká je životnosť autosedačky BESAFE? Je nutná nejaká špeciálna údržba pri autosedačkách vo všeobecnosti? Životnosť autosedačky Besafe je porovnateľná s inými značkami autosedačiek, nakoľko neodporúča sa používať sedačku dlhšie ako 5 rokov, vzhľadom na vplyvy, ktoré na ňu v aute pôsobia.
 
 • Aké novinky pripravujte na rok 2019 so značkou BESAFE? Približne v júni prídu na trh dve nové autosedačky, ktorých uchytenie v aute bude len na isofix. Prvá z nich bude len protismerná. Druhá autosedačka bude veľmi podobná prvej s tým rozdielom, že jej otočenie bude možné aj do smeru jazdy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia