Nové produkty

Nové produkty

Najnovšie príspevky

BAREFOOT OBUV

BAREFOOT OBUV

Barefoot obuv, známa aj ako minimalistická obuv, je alternatívou k tradičným topánkam, ktorá sa snaží imitovať pocit bosého chôdze, ale s ochranou a podporou. Pre deti má barefoot obuv niekoľko prínosov:

 Prírodný pohyb: Barefoot obuv je navrhnutá tak, aby čo najviac napodobňovala prirodzený pohyb bosých nôh. Má tenkú a flexibilnú podrážku, čo umožňuje nohám prirodzene pracovať a ohýbať sa. Tým sa rozvíja sila, flexibilita a stabilita nohy.

 Citlivosť na povrchy: Barefoot obuv zvyčajne má tenkú podrážku, ktorá umožňuje deťom cítiť a vnímať povrchy, cez ktoré chodia. To je dôležité pre ich senzorické vnímanie a pomáha im lepšie reagovať na rôzne terény.

 Korekcia postavy: Barefoot obuv je navrhnutá tak, aby nohu prirodzene zarovnávala a podporovala správny postoj. Pomáha rozvíjať silnú nožnú klenbu a zabraňuje deformáciám nohy.

 Rovnováha a koordinácia: Barefoot obuv podporuje lepšiu rovnováhu a koordináciu pohybov. Svojou flexibilitou a nízkym profilom umožňuje nohám prirodzene reagovať na nerovnosti terénu a rozvíjať stabilitu.

 Prevencia zranení: Barefoot obuv poskytuje určitú mieru ochrany pred ostrými predmetmi a hrubými povrchmi, čo môže pomôcť predchádzať menším poraneniam, ako sú odreniny či odrezané špičky.

Ako správne vybrať veľkosť detskej obuvi?

Dĺžka stielky v obuvi musí byť minimálne o 0,5 - až 1 cm väčšia ako je dĺžka chodidla. Iba tak bude mať nôžka v topánke dostatok miesta počas celého dňa a potrebnú rezervu pre rasť chodidla na najbližšie mesiace

Ako vybrať veľkosť detskej obuvi správne a  zodpovedne

Čítať viac

Najpredávanejšie produkty v kategórií

Zobraziť ďalšie Skryť ďalšieAktívne filtre