Filtrovať podľa

Cena

Cena

  • 2,00 € - 550,00 €

Značka

Značka

Najnovšie príspevky

AUTOSEDAČKY

AUTOSEDAČKY

Výber správnej detskej autosedačky je dôležitý pre bezpečnosť vašeho dieťaťa pri cestovaní autom.

Delenie autosedačiek:

1. Podľa veku a hmotnosti

Typ autosedačky: Existujú tri hlavné typy detských autosedačiek:

Skupina 0+ (0-13 kg): Pre novorodencov a malé batoľatá.

Skupina 1 (9-18 kg): Pre batoľatá a malé deti.

Skupina 2/3 (15-36 kg): Pre staršie deti.

Inštalácia: Správna inštalácia je kľúčová pre bezpečnosť. Autosedačky môžu byť inštalované pomocou bezpečnostných pásov, ISOFIX systému alebo spojením oboch. Skontrolujte, či máte správny typ inštalácie pre vaše auto.

Obyčajná alebo isofix inštalácia: ISOIX systém je štandardizovaný systém upevnenia pre autosedačky, ktorý robí inštaláciu jednoduchšou a zabezpečuje stabilnejšie upevnenie.

Funkcie a pohodlie: Niektoré autosedačky majú dodatočné funkcie, ako sú napríklad nastaviteľné opierky hlavy, polohovateľné sedenie alebo odnímateľné a pratelné obaly. Tieto funkcie môžu prispieť k pohodliu dieťaťa a usnadniť údržbu.

Testy bezpečnosti: Pred zakúpením skontrolujte hodnotenia a testy bezpečnosti daného modelu. Existujú nezávislé organizácie a testovacie agentúry, ktoré vyhodnocujú bezpečnosť autosedačiek.

Veľkosť auta: Niektoré autosedačky môžu byť väčšie a nepohodlné v menších vozidlách. Pred kúpou zvážte veľkosť svojho automobilu a schopnosť inštalácie autosedačky v ňom.

Cena: Ceny autosedačiek sa môžu líšiť, ale bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste. Skúmajte rôzne možnosti a zvážte hodnotu v porovnaní s bezpečnostnými vlastnosťami a pohodlím.

2. Podľa výšky - I- Size

-je vybavená systémom Isofix

-má vnútorné bezpečnostné viacbodové pásy

-spĺňa normu R129, takže potrebná veľkosť autosedačky sa určuje podľa dĺžky dieťaťa, nie podľa hmotnosti

-dieťa musí cestovať v aute v protismere jazdy do 15 mesiacov (Dôvodom je lepšia ochrana hlavy batoľaťa

-jeho hlava je v pomere k telu veľká a ťažká a krčné svaly, ktoré by ju držali na mieste ešte nie sú dostatočne vyvinuté. Pri členom náraze poskytuje sedačka obrátená proti smeru jazdy lepšiu ochranu hlavy a krku.)

-lepšia ochrana pri bočnom náraze - spĺňa predpísané crash testy pre bočný náraz (pri schvaľovaní nových autosedačiek sa okrem doterajších nárazových testov spredu a zozadu používa aj test bočného nárazu, to všetko za použitia figuríny vybavenej viac senzormi. Vďaka tomu by mali byť nové sedačky bezpečnejšie a kvalitnejšie)

-maximálna váha autosedačky vrátane dieťaťa je 33kg

-zaistená 100% kompatibilita medzi autosedačkami I - Size a vozidlami I - Size

-deti do 125 centimetrov výšky už nesmú používať takzvaný podsedák bez opierky chrbta. Ten totiž pre menšie deti nezabezpečuje správne uchytenie bezpečnostného pásu a pri vystrelení bočných airbagov zabezpečuje podsedák s opierkou chrbta lepšiu ochranu.

Čítať viac

Najpredávanejšie produkty v kategórií

Zobraziť ďalšie Skryť ďalšieAktívne filtre