Filtrovať podľa

Cena

Cena

  • 160,00 € - 364,00 €

Značka

Značka

Najnovšie príspevky

Od 9 do 25kg

Od 9 do 25kg

Kategórie 1/2 autosedačka od 9 do 25 kg

často označovaná ako "autosedačka skupiny 1-2" alebo "autosedačka pre deti od približne 9 mesiacov do 6 rokov", by mala spĺňať nasledujúce požiadavky:

  1. Váhové obmedzenie: Autosedačka by mala mať váhové obmedzenie, ktoré umožňuje bezpečné použitie pre deti s hmotnosťou od približne 9 kg do 25 kg. Vždy dodržiavajte maximálnu váhu uvedenú výrobcom.

  2. Bezpečnostné pásy: Autosedačka by mala mať bezpečnostné pásy, ktoré zabezpečujú správne uchytenie a bezpečnosť dieťaťa v sedačke. Bežne sa používajú päťbodové bezpečnostné pásy, ktoré majú popruhy cez ramená, boky a medzi nohami dieťaťa a keď dieťa vyrastie pásy odstránite a pripútate ho pásom automobilu.

  3. Bočná ochrana: Dôležitou funkciou je bočná ochrana, ktorá poskytuje dodatočnú ochranu hlavy a horného tela v prípade bocnej nárazovej sily. Autosedačka by mala mať dostatočne pevné a dobre vystužené bočné ochranné vankúše.

  4. Nastaviteľné polohy a opierky: Autosedačka by mala mať nastaviteľné polohy a opierky, aby sa prispôsobila rastúcemu dieťaťu. To zahŕňa nastaviteľnú opierku hlavy a nastaviteľnú polohu sedu, čo zabezpečuje pohodlie a bezpečnosť. Pri niektorých tipoch sa dá zadná opieka odpojiť a zostane podsedák, ktorý zdvíha dieťa do správnej výšky na pripútanie sa pásom automobilu pre dospelých.

  5. Možnosť inštalácie v opačnom smere jazdy: Inštalácia autosedačky v opačnom smere jazdy je bezpečnejšia pre malé deti. Niektoré autosedačky skupiny 1-2 umožňujú inštaláciu v opačnom smere jazdy, čo je odporúčané najmä pre mladšie deti. Skontrolujte, či je autosedačka kompatibilná s inštaláciou v opačnom smere jazdy.

  6. Schválenie bezpečnostnými normami: Autosedačka by mala byť certifikovaná a schválená bezpečnostnými normami ECE R44/04 alebo ECE R129 (tzv. i-Size)

  7. Správna inštalácia: Správna inštalácia autosedačky je kľúčová pre bezpečnosť dieťaťa. Uistite sa, že autosedačka je kompatibilná s vaším autom a že ju viete správne inštalovať a uchytiť. Odporúča sa čítať návod výrobcu a konzultovať s odborníkmi, ak máte pochybnosti

Čítať viac

Aktívne filtre