Filtrovať podľa

Cena

Cena

  • 81,00 € - 309,00 €

Značka

Značka

Najnovšie príspevky

Od 9 do 36kg

Od 9 do 36kg

Kategórie od 9 do 36 kg

často označovaná ako "kombinovaná autosedačka" alebo "autosedačka skupiny 1-2-3", by mala spĺňať nasledujúce požiadavky:

  1. Váhové obmedzenie: Autosedačka by mala mať váhové obmedzenie, ktoré umožňuje bezpečné použitie pre deti s hmotnosťou od približne 9 kg do 36 kg. Vždy dodržiavajte maximálnu váhu uvedenú výrobcom.

  2. Bezpečnostné pásy: Autosedačka by mala mať bezpečnostné pásy, ktoré zabezpečujú správne uchytenie a bezpečnosť dieťaťa v sedačke. Bežne sa používajú päťbodové bezpečnostné pásy, ktoré majú popruhy cez ramená, boky a medzi nohami dieťaťa. Približne od 3,5 roka alebo 100 cm sa začínajú použivať namiesto päťbodových pásov pásy automobilu. V tomto veku totiž päťbodové pásy dieťa neobčiahnu a obmedzujú ho.

  3. Nastaviteľné polohy a opierky: Autosedačka by mala mať nastaviteľné polohy a opierky, aby sa prispôsobila rastúcemu dieťaťu. To zahŕňa nastaviteľnú opierku hlavy a nastaviteľnú polohu sedu, čo zabezpečuje pohodlie a bezpečnosť.

  4. Možnosť inštalácie v opačnom smere jazdy: Inštalácia autosedačky v opačnom smere jazdy je bezpečnejšia pre malé deti. Niektoré autosedačky skupiny 1-2-3 umožňujú inštaláciu v opačnom smere jazdy, čo je odporúčané najmä pre mladšie deti. Skontrolujte, či je autosedačka kompatibilná s inštaláciou v opačnom smere jazdy.

  5. Schválenie bezpečnostnými normami: Autosedačka by mala byť certifikovaná a schválená bezpečnostnými normami ECE R44/04 alebo ECE R129 (tzv. i-Size)

  6. Správna inštalácia: Správna inštalácia autosedačky je kľúčová pre bezpečnosť dieťaťa. Uistite sa, že autosedačka je kompatibilná s vaším autom a že ju viete správne inštalovať a uchytiť.

Čítať viac

Najpredávanejšie produkty v kategórií
Aktívne filtre