Filtrovať podľa

Cena

Cena

  • 87,00 € - 189,00 €

Značka

Značka

Najnovšie príspevky

Od narodenia do 25kg

Od narodenia do 25kg

Kategórie od 0 do 25 kg

často označovaná ako "kombinovaná autosedačka" alebo "autosedačka skupiny 0+/1", by mala spĺňať nasledujúce požiadavky:

  1. Váhové obmedzenie: Autosedačka by mala mať váhové obmedzenie, ktoré umožňuje bezpečné použitie pre deti od narodenia až do približne 25 kg. Vždy dodržiavajte maximálnu váhu uvedenú výrobcom.

  2. Bezpečnostné pásy: Autosedačka by mala mať bezpečnostné pásy, ktoré zabezpečujú správne uchytenie a bezpečnosť dieťaťa v sedačke. Bežne sa používajú päťbodové bezpečnostné pásy, ktoré majú popruhy cez ramená, boky a medzi nohami dieťaťa.

  3. Nastaviteľné polohy a opierky: Autosedačka by mala mať nastaviteľné polohy a opierky, aby sa prispôsobila rastúcemu dieťaťu. To zahŕňa nastaviteľnú opierku hlavy a nastaviteľnú polohu sedu, čo zabezpečuje pohodlie a bezpečnosť.

  4. Možnosť inštalácie v opačnom smere jazdy: Inštalácia autosedačky v opačnom smere jazdy je bezpečnejšia pre malé deti. Autosedačka by mala umožňovať inštaláciu v opačnom smere jazdy, aspoň do určitého veku alebo hmotnosti dieťaťa. Skontrolujte, či je autosedačka kompatibilná s inštaláciou v opačnom smere jazdy.

  5. Bočná ochrana: Dôležitou funkciou je bočná ochrana, ktorá poskytuje dodatočnú ochranu hlavy a horného tela v prípade bočnej nárazovej sily. Autosedačka by mala mať dostatočne pevné a dobre vystužené bočné ochranné vankúše.

  6. Schválenie bezpečnostnými normami: Autosedačka by mala byť certifikovaná a schválená bezpečnostnými normami ECE R44/04 alebo ECE R129 (tzv. i-Size)

  7. Správna inštalácia: Správna inštalácia autosedačky je kľúčová pre bezpečnosť dieťaťa. Uistite sa, že autosedačka je kompatibilná s vaším autom a že ju viete správne inštalovať a uchytiť.

Čítať viac

Aktívne filtre