Nové produkty

Nové produkty

Najnovšie príspevky

Detské postielky

Detské postielky

Pohodlná a bezpečná posteľ je jedným z najdôležitejších kusov nábytku a vybavenia detskej izby. Toto je miesto, kde batoľa v prvých mesiacoch svojho života trávi väčšinu dňa, spí, odpočíva, hrá sa a pozoruje svet okolo seba. Výber správnej postieľky pre bábätko je mimoriadne dôležitá záležitosť, ktorá má obrovský vplyv na jeho bezpečnosť, pohodlie, kvalitu spánku, ale aj zdravie a následné držanie tela a fyzickú kondíciu. Pri hľadaní vhodného modelu detskej postieľky môžu rodičia naraziť minimálne na niekoľko rôznych typov tohto nábytku. Pred konečným výberom stojí za to poznať ich výhody a možné nevýhody, ako aj najdôležitejšie rozdiely medzi nimi.

Detské postieľky – klasický model s priečkami

Najklasickejšie a najčastejšie vyberané sú obľúbené detské postele s roštom. Najčastejšie sú v dvoch základných veľkostiach – 120 x 60 centimetrov a 140 x 70 centimetrov. Prvý je vzorom pre novorodencov, zatiaľ čo druhý môže úspešne slúžiť dieťaťu aj niekoľko rokov. Táto postieľka sa vyznačuje vysokou mierou bezpečnosti vďaka ochranným priečkam, ktoré ju obklopujú, ktoré bránia batoľaťu samo vypadnúť alebo vstať z postieľky a zároveň mu dávajú možnosť voľne sledovať, čo sa okolo neho deje.

Detská posteľ – model s priečkami a prídavnými zásuvkami

Špeciálnym typom klasickej postele s roštom je posteľ, ktorá je navyše vybavená praktickými zásuvkami alebo priestrannou policou. Toto je obzvlášť zaujímavé a veľmi užitočné riešenie pre rodičov, ktorí môžu uložiť plienky, dupačky alebo náhradnú posteľnú bielizeň hneď vedľa svojho dieťaťa.

Novorodenecká postieľka – prístelka

Ďalším typom postieľky, ktorý môžeme pre naše batoľa zvoliť, je praktická a pohodlná prístelka. Ide o kus nábytku bez jednej strany alebo s bočnicou, ktorá sa dá spustiť, odopnúť alebo nastaviť. Hlavným účelom prístelky je umožniť spojenie detskej postele s posteľou rodičov. Prístelka je pre rodičov veľmi výhodná - rozhodne uľahčuje nočné kŕmenie, ale zároveň posilňuje puto medzi rodičmi a dieťaťom. Prístelka, ktorá dieťaťu zaručuje stálu, citeľnú blízkosť mamy a otca, priaznivo vplýva na spánkový komfort dieťaťa, pocit bezpečia, a tým aj dobrý emocionálny a psychický stav.

Cestovná posteľ

Ide o špeciálny typ detskej postieľky, ktorá je ako stvorená na dovolenkové výlety. Rodičia, ktorí často cestujú, by sa rozhodne mali vybaviť týmto typom postele. Pohodlná, skladná, mäkká a výnimočne ľahko rozložiteľná a zložená, zaručuje vhodné miesto na spanie pre vaše dieťatko bez ohľadu na okolnosti a miesto určenia. Cestovná postieľka vám umožní pohodlne odpočívať aj pri spánku v karavane, hotelovej izbe alebo malej hosťovskej izbe s rodinou.

Čítať viac

Najpredávanejšie produkty v kategórií
Aktívne filtre