Nové produkty

Nové produkty

Najnovšie príspevky

Matrace

Matrace

Pri výbere detského matraca je dôležité zohľadniť niekoľko faktorov:

1.Čomu sa vyhnúť:

V prvom rade by ste sa mali ť vyhnúť používaniu matracov, ktoré máte po starších súrodencoch. Použitý matrac môže byť zdeformovaný a môže mať početné preliačiny, ktoré môžu v budúcnosti spôsobiť poruchy držania tela. Detský matrac musí poskytnúť dieťaťu kvalitný a pohodlný spánok, aby malo čo najlepšie podmienky na oddych. Nezabúdajme, že vhodné matrace do postieľok sú predovšetkým investíciou do zdravého vývoja bábätka. Málokto si uvedomuje, aký dôležitý vplyv má matrac na stav chrbtice.

2. Materiál:

Matrac nemôže byť príliš tvrdý ani príliš mäkký. Ak je príliš tvrdý, zabráni dieťaťu v zaujatí správnej polohy pri spánku. Najlepšie je, keď sa matrac pre deti a dojčatá prispôsobí tvaru tela a polohe. Pri kúpe matraca do detskej postele nie je potrebné vyberať matrac s rôznymi zónami tvrdosti. Oplatí sa však venovať pozornosť materiálu, z ktorého je matrac a poťah vyrobený – čoraz viac detí trpí alergiami, ktoré môžu byť spôsobené aj nesprávne zvoleným matracom.

Najlepším potvrdením vysokej kvality detského matraca a použitia overených surovín pri jeho výrobe sú certifikáty, ktoré vlastníme - PZH, EKO-TEX, Bezpečné pre deti

3. Hrúbka:

Tenké 6 cm matrace z molitanu sú skôr vhodné do cestovnej postieľky lebo sa pri stálom používaní preležia. Pri každodennom používaní je vhodný matrac hrúbky od 8 cm z materiálu molitan - kokos, latex alebo pamäťová pena.

4: Matrac a monitor dychu:

Ak budete používať monitor dychu treba vybrať matrac do hrúbky  max 11 cm inak môže mať monitor dychu chybné hlasenia.

Taktiež ak je matrac z pohánky alebo paäťovej peny podáva monitor dychu chybné hlásenia.

4. Bezpečnosť:

Zabezpečte, aby matrac spĺňal bezpečnostné normy pre detské produkty. Skontrolujte, či matrac nemá ostré hrany, pevný a bezpečný poťah a je vodeodolný.

5. Ochrana proti alergénom a roztočom:

Ak má vaše dieťa alergie alebo je náchylné na roztoče, vyberte matrac s antibakteriálnou a hypoalergénnou úpravou, ktorá pomáha minimalizovať prach a alergény, čo je dôležité pre zdravý spánok dieťaťa.

6. Čistiteľnosť:

Deti sa často potia a môžu mať malé  nehody v postieľke. Preto je dôležité mať matrac, ktorý sa dá ľahko čistiť. Skontrolujte, či má matrac odnímateľný a prateľný poťah.

Nezabudnite, že kvalitný matrac do postieľky zabezpečí zdravý spánok každému bábätku.

Čítať viac

Najpredávanejšie produkty v kategórií
Aktívne filtre